SNE Theoforos Łomża

Świadectwa

Po kursie Emaus 6-8.IV.2018r.

To był dla mnie trudny i jednocześnie piękny czas. Bardzo potrzebny. Bóg wiele mi pokazał i uświadomił. Chwała Panu! Dziękuję, wszystkim posługującym. Jesteście kochani!!!
Aneta

Bóg umocnił moją wiarę, nauczył korzystać ze Słowa Bożego i zapalił chęć poznawania Słowa.
A.B.

Bóg bardzo mocno przemówił do mnie przez Pismo Św. Bardzo mocno poczułem obecność obok nas Jezusa, że stoi przy nas i poczułem taką wielką ochronę i bezpieczeństwo.
Piotr

Bóg pokazał mi czym jest Pismo Św. Od tej chwili Pismo Św. jest dla mnie laską, z którą będę szła bezpiecznie przez życie. Drogę będzie mi oświetlać  Słowo Pisma Św. Postanowiłam systematycznie – codziennie poświęcać 10 min. na czytanie. Chwała Panu.
Teresa

Bóg oczyścił mnie. Odpowiedział na pytanie, które od jakiegoś czasu mu zadawałem. Wlał we mnie pełną radość.
Marek

Bóg pokazał mi możliwość dalszego rozwoju, wytyczył mi dalszą drogę, którą będę podążać. Zrozumiałam jak ważną rolę spełnia Jezus Słowo, czytanie, słuchanie, zrozumienie. Jakie głębokie treści przekazuje. Dotarło do mnie, że może być moim najlepszym przyjacielem.
Barbara

Bóg na Nowym Życiu dał mi do zrozumienia, że przez Słowo Boże (Biblię) życie może stać się prostsze i radośniejsze. A teraz na Emaus to potwierdził i wskazał jak z niego korzystać i wsłuchiwać się w Słowo.
Janusz

Bóg na kursie zmienił moje podejście do Pisma Świętego. Otworzył mi oczy i uszy. Zmienił spojrzenia na drugą osobę.
Teresa

Bóg zabrał serce kamienne a dał z ciała. Otworzył, zapalił, pokrzepił dał odpowiedzi na nurtujące ludzkie pytania. Od soboty postanowiłam nie używać jednego ze słów.
Elżbieta

Bóg pokazał mi, że wszystkie Jego dzieła są dobre, że trzeba ufać Jego prowadzeniu i stale Go wychwalać.
Adrian

Bóg pokazał mi jaką wielką łaską jest być blisko Jezusa-Słowo. On przemienia moje serce, daję siłę, bo „moc w słabości się doskonali”.  Jezus pokazał mi, że moje słabości, z którymi się zmagam są też mi potrzebne, abym trwała – Chwała Panu!
Izabela


Na kursie dowiedziałam się, że otrzymałam dar mądrości i umiejętności, o którym prosiłam dawno temu.
Hanna

Bóg na kursie odpowiedział na moje pytania. Wskazał mi drogę. Uleczył. Dał przepis na szczęście.
Marta

Bóg dotknął mojego serca, rozbił skorupę, dał nadzieję, wiarę i oczyszczenie. Poczułam, że Jezus to Słowo żywe i mogę w nim wszystko.
Anna

Bóg na kursie zmienił moje podejście do Pisma Świętego.
Szymon

Bóg pokazał jak należy postrzegać  Słowo Jezusa Chrystusa, jak należy rozumieć Go, co należy robić żeby być lepszym, skuteczniejszym w czytaniu Jezusa Słowo.
Andrzej

Bóg na kursie pokazał , że warto żywić się Słowem Bożym. Pokazał jak dużo traciłem nie czytając Pisma Świętego. Pokazał, że Słowo Boże jest żywe i może nas prowadzić, jeśli na to pozwolimy.
Andrzej

Bóg dał mi łaskę umiejętności korzystania ze Słowa Bożego i ogromną radość w sercu.
Dorota

Pan Jezus był przy mnie, dostałam tyle łask i mam wrażenia, że ksiądz Maciej znał moje życie.
Agnieszka


Na początku kursu poczułam uścisk, ciężar w sercu. Po modlitwie wstawienniczej poczułam jak ten ból odchodzi. Jezus wskazał jak mam się modlić, żebym trwała ciągle przy Nim, a także napełnił moje serce miłością do Pisma Św.  Poczułam jak moje serce zapala się ogniem, jakbym wstępował na nie Duch Święty.
Agnieszka

W czasie kursu dostałam od Boga tekst z Ewangelii św. Marka (M6,7-9), który wspaniale mnie umocnił w tym, że Słowo Boże ma mi zawsze towarzyszyć w życiu i to jest moją drogą.
W sobotę Duch Święty wyjaśnił mi moje dotychczasowe obawy i wahania mojego serca. Należę do wspólnoty i ciągle myślę, jak w tekście poznania (Jr1,6), a Pan wyjaśnił mi wszystko w słowach – Jr 1, 4-10. Chwała Panu! Całą godzinę moje ciała przeżywało drżenie całego ciała. Duch Św. mnie nie opuszczał, dotknął mnie.
Barbara

Co Bóg zrobił dla mnie na kursie? To we mnie pracuje. Teraz tego nie napiszę, ale jednym słowem – zmieniłem stosunek do Pisma Świętego – całkowicie!
Krzysztof

Bóg uspokoił moje serce. Całą sobą chłonęłam nauki z konferencji. Umocnił mnie Bóg w postanowieniach codziennego czytania Pisma Św. i aby żyć tym Słowem, wdrażać do życia. Przybliżyłam się do Jezusa Chrystusa. Dostałam pragnienie, aby więcej się modlić i staranniej czytać Pismo Święte. Pismo Święte jest priorytetem dla mnie w życiu. Wdrażam je w swoje życie.
Urszula

Bóg na kursie pokazał, że powinnam żyć Słowem Bożym. Słowo Boże jest żywe, że mnie zmienia. Spełnił moje pragnienia.
Mirosława

Od Boga otrzymałem łaskę prawdy, która mnie wyzwoliła.
Karol

Bóg mi pokazał jak ważne jest życie Słowem Bożym i jak dzięki Słowu mam możliwość zmieniać swoje życie.
Alina

Bóg bardzo mi pomógł, wyjaśnił co i jak ma czynić, by lepiej służyć Panu, jak bardzo jest dla mnie ważny, jak ja jestem głodna Jego.
Alicja

Bóg pokazał jak bardzo chce, żebym Go poznawała przez Słowo Boże. Jak na mnie czeka i chce zamieszkać w moim życiu na zawsze. Przyszedł osobiście do mego serca i rozpalił je. Pomóż mi Jezu Słowo, abym żyła Twoim Słowem. Jezu ufam Tobie.
Marta

Bóg otworzył moje serce na Słowo Boże. Bóg pokazał mi, że mnie kocha. Pokazał również, że nie potrzeba fajerwerków, aby spotkać się z żywym Jezusem.
D.

Bóg uświadomił mi, że jest blisko mnie, zapewnia mnie, abym się nie lękała.
Krystyna

Bóg pokazał jak mam korzystać ze Słowa, którego nigdy wcześniej nie mogłam tego pojąć . Pokazał w jaki sposób mogę się Nim karmić.
Bożena

Jadąc na kurs nie byłam przekonana czy dobrze robię, bo jestem początkująca w czytaniu Pisma Świętego, a do tego nikogo nie znałam. Ale po przekroczeniu progu budynku ogarnęła mnie miłość  Boża, cała moc Ducha św. Tak,  że nie mogłam się pozbierać. Jesteście wspaniali, umiecie przekazać i ogarniać modlitwą. W ogóle czuć było taką jedność  i wszyscy tworzyliśmy  jedno. Niech dobry Bóg błogosławi i wspiera na co dzień . Szczęść Boże.
Grażyna

Przydatne linki