SNE Theoforos Łomża

Świadectwa

Po kursie Jezus wg 4 Ewangelii 27-30.04.2018r.

Bóg pokazał mi jak ważna jest wspólnota oraz rozmiłował mnie na nowo w Swoim Słowie.
Marcin

Jezus dał mi Siebie poznać z perspektywy 4 Ewangelistów. Rozkochał mnie w sobie na nowo, wzbudził pragnienie, by przynieść do niego innych którzy nie doświadczyli jeszcze Jego miłości i chwały.
Milena

Ponownie odkryłem ze Jezus mnie kocha i to jeszcze bardziej niż myślałem
Paweł

Bóg pokazał mi, że przebaczyłam, ale nie usprawiedliwiłam i chyba nadal nie postawiłam tu znaku równości. Rozpalił potrzebę i pragnienie wgłębienia się w Ewangelię. Pokazał mi jeden dar, którego wcześniej nie miałam albo go nie dostrzegałam.
Grażyna 

Bóg utwierdził mnie że prowadzi właściwą droga i, że posiadł moje serce. Należy już ono do Niego na 100% a na Jego propozycję odpowiadam Maryjnym „fiat”
Wiesiek

Bóg poszerzył granice poznawania Pana i siebie, na nowo rozkochał mnie w Jego słowie
Lidia

Bóg pokazał mi moje niedostatki, to że mogę się bardziej otworzyć, dać z siebie więcej, pokonać swoje granice.
Magdalena

Bóg pozwolił jeszcze lepiej spojrzeć na karty ewangelii. Zachęcił do szukania ważnych aspektów pisma. Posegregował mi to co wiedziałem do tej pory i dorzucił bogactwo wiedzy. Ponownie zakochałem się w Słowie Bożym. Przez ten czas Bóg naładował mi akumulatory i zachęcił do dalszej pracy
Janusz

Wyjeżdżam z kursu z pewnym niedosytem, ale też z pragnieniem poszukiwania głębszego znaczenia Ewangelii
Krystyna

Pan Bóg  uleczył moje serce z nieprzebaczenia, które było ukryte bardzo głęboko
Anna

Nie ma rzeczy niemożliwych. Bóg działa tu i teraz. Jak żyć z radością w sercu.
Aleksander

Bóg zrobił wiele, na sercu na ciele przełamując moje bariery i zaprosił do innego czytania Pisma Świętego. Bóg wciąż zaskakuje
Krystyna

Kurs pokazał mi, że Jezus chce poznawać mnie każdego dnia w każdej sytuacji i żebym szedł za Nim i mówił innym o Jego Królestwie i żebym niósł innych do Niego.
Kamil

To była piękna podróż z Jezusem w towarzystwie: najpierw z Markiem, potem z Mateuszem, później z Łukaszem a na końcu z Janem. Wiele treści o których nie miałam pojęcia. Mam teraz inne spojrzenie na Pismo Święte, jeszcze bardziej Je kocham.
Kasia.

Kurs pokazał mi jak dużo jeszcze mi brakuje, żeby poznać Jezusa.
Antoni

Bóg na tym kursie udowodnił mi kolejny raz, że nigdy mnie nie opuścił ani na minutkę. Pomimo róznych zawirowań w moim życiu był zawsze przy mnie.
Tadeusz

Uporządkował  wiedzę o Słowie i  Ewangelii. Zbliżył z ewangelią Mateusza, otworzył na pewne sfery aktywności kursowej.
Tomasz

Bóg pokazał , że nie ma jednego obrazu Jezusa, każdy może przez historię swojego życia postrzegać Go inaczej. Upomniał się o relację z Nim, o podjęcie trudu o stałą łączność, zabieganie o Jego obecność. Bóg pokazał i przypomniał, że tylko w Nim jest moja siła do życia i działania, że moja osoba jest Mu potrzebna
Joanna

Bóg pokazał mi, że to On jest tym najmocniejszym, że to On ma władzę i trzyma mnie mocno w swoich rękach i nie wypuści. Pokazał mi też, że Jego Słowo jest ciągle nowe, żywe, że ma moc. Wlał w moje serce pragnienie zgłębiania Słowa i bycia Jego uczniem, który niesie do Niego innych.
Klaudia

Pokazał mi Bóg, że jestem dla Niego ważna i potrzebna. On jest prawdziwym Krzewem Winnym, ale latorośl (czyli ja) muszę być obok, by mógł urodzić się owoc.
 Teresa

Pan Bóg pokazał mi, że jeszcze wiele chce mi o Sobie powiedzieć, że jeszcze wiele rzeczy i treści jest dla mnie zakrytych. Pokazał mi, że jest jeszcze ktoś komu nie wybaczyłam i przyszedł z łaską przebaczenia. Zabrał mi to co przesłaniało mi Jego Samego.
 Urszula

Ukazał piękno ewangelii- jej różnorodność- pod względem spojrzenia każdego z ewangelistów. Te prawdy będę mógł przekazać dalej i dzielić się ( czasami jako częściowy paralityk) z innymi, którzy- czasami i Go znają ale nie wierzą.
Mariusz

Jezus niesamowicie otworzył moje serce na poznawanie Jego w słowie. Zabrał mi lęk przed wypowiedzeniem się głośno, po prostu nie wiem jak to zrobił, wyluzowałam. Dał mi również tak niesamowite pragnienie, chłonięcia Jego Słowa, że trudno jest to opisać i dużo bym pisała, czas kogoś jeszcze na ten kurs przyprowadzić.
Aneta


 

<< powrót